Reprezentacja Szwecji: „Je..ć rasizm!”

W reakcji na falę nienawiści ze strony szwedzkich nacjonalistów wymierzoną w piłkarza o imigranckich korzeniach, reprezentacja Szwecji opublikowała nagranie wyrażające poparcie dla niego. Film zakończony gromkim „je..ć rasizm” wyświetlono w internecie ponad milion razy.

#fuckracism – taki hasztag pojawił się pod filmem opublikowanym na instagramowym profilu Jimmy’ego Durmaza – piłkarza reprezentacji Szwecji o tureckich korzeniach, współwinowajcy decydującej bramki w meczu z Niemcami, który zakończył się wynikiem 2:1 dla przeciwników szwedzkiej drużyny. Po zakończonym meczu piłkarza zalała fala hejtu w internecie, w niektórych wiadomościach grożono mu nawet śmiercią.

W odpowiedzi takie zachowanie pseudokibiców piłkarze nagrali film, który udostępnili w mediach społecznościowych, w którym wyrażają zdecydowaną naganę dla tego typu postaw.

„Jestem profesjonalnym piłkarzem; bycie krytykowanym jest czymś, z czym mogę żyć, ale miano „pieprzony imigrant” i „zamachowiec”, oraz groźby śmierci skierowane przeciwko mnie i moim dzieciom jest całkowicie nie do zaakceptowania”- powiedział Durmaz.

Opracował: Łukasz Wilkowski    Źródło: Intercept

Podobne wpisy