O nas

Magazyn „Al-Islam” to pismo, które już od ponad 40 lat stara się przybliżać tematykę muzułmańską polskiemu czytelnikowi. Pierwszy numer wydany został w 1976 roku. W latach 70. i 80. ukazywał się w tzw. drugim obiegu pod redakcją Mahmuda Taha Żuka. W 1996 roku jego redaktorem naczelnym został Rafał Berger, a od roku 2006 jest nim Arek Miernik. Od roku 2015 wydawany jest w formie publicystycznego portalu internetowego.

Archiwalna okładka magazynu Al-Islam z roku 1987
Archiwalna okładka magazynu Al-Islam z roku 1987

 

Skład redakcji:

Arek Miernik – teolog, absolwent islamskich studiów seminaryjnych w Instytucie Al-Mahdi (Wielka Brytania) oraz islamistyki na Wydziale Filozofii, Teologii i Religii Uniwersytetu w Birmingham. Tłumacz wielu pozycji literatury muzułmańskiej na język polski.

Rafał Berger – przewodniczący Stowarzyszenia Jedności Muzułmańskiej, współprzewodniczący Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów. Publicysta, działacz społeczny, autor szeregu książek na temat historii islamu w Polsce oraz najnowszego przekładu Koranu na język polski.

Beata Abdallah-Krzepkowska – absolwentka arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, adiunkt na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego. Autorka prac na temat językowych i kulturowych aspektow islamu.

 

 

Treść artykułów odzwierciedla opinie ich autorów i nie zawsze pokrywa się z poglądami redakcji.