„Nie udało mu się nas podzielić“

„Nie udało mu się nas podzielić“ – powiedział bohaterski imam do lokalnej społeczności, podczas wspólnego iftar mieszkańców Finsbury Park.

W zeszłym roku 48 letni Darren Osborn wjechał vanem w grupę ludzi wychodzących z meczetu, zabijając jedną osobę (51-letniego Makrama Aliego) oraz raniąc 12 innych. Imam Mohamed Mahmoud został uznany za bohatera osłaniając Osborne’a przed rozwścieczonym tłumem, zanim przyjechała policja.

Wśród innych prelegentów znaleźli się przywódca labourzystów Jeremy Corbyn i konserwatywni deputowani Dominic Grieve i Anna Soubry, którzy mówili o sile brytyjskiej społeczności muzułmańskiej. Ruzina Akhtar, jedna z sześciorga dzieci ofiary ataku powiedziała: „Chociaż w zeszłym roku miało miejsce tragiczne wydarzenie, które zabrało nam naszego ukochanego ojca, wolimy raczej pamiętać o pozytywnych efektach jak ta wspólnota, która okazała nam miłość i wsparcie”.

Mohamed Mahmoud powiedział także: „Naszą odpowiedzią na to tragiczne wydarzenie było zjednoczenie się jako wspólnota, bez względu na wyznanie. Zebranie się i pokazanie, że nie damy się podzielić, nie damy się pokonać, że rasiści nigdy nie wygrają, bo my nigdy nie pozwolimy im wygrać.”

 

Opracowała: Monika Szadkowska    Źródło: Evening Standard

Related Posts