ANJEM CHOUDARY NIE JEST MILE WIDZIANY W LONDYŃSKICH MECZETACH

51-letni Anjem Choudary, prawdopodobnie najbardziej znany brytyjski ekstremistyczny kaznodzieja, który właśnie opuścił więzienie, gdzie odbywał karę za mowę nienawiści, nawoływanie do wstąpienia do ISIS i do aktów przemocy, w tym inspirowanie faktycznych ataków oraz spisków, może odwiedzać jedynie jeden meczet, wybrany dla niego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Choudary został poproszony przez władze o przedstawienie listy meczetów, które chciałby odwiedzać, jednak kiedy zwrócono się do nich z prośbą o pozwolenie, większość meczetów sprzeciwiła się jego przyjęciu.

Co więcej, inne meczety z Londynu samodzielnie skontaktowały się z urzędnikami jeszcze przed zwolnieniem Choudariego, aby przekazać, że nie życzą sobie aby się u nich pojawiał, dając jasny sygnał, że społeczność muzułmańska darzy go taką samą niechęcią jak wszyscy inni.

Nie jest to zresztą pierwszy raz kiedy muzułmanie jasno dają znać co o nim myślą. W roku 2011 kiedy Choudary rozpoczął regularne wizyty w celach rekrutacyjnych w Birmingham – mieście o jednej z największych muzułmańskich populacji w Europie, zaalarmowana lokalna społeczność szybko zareagowała wydając rezolucję przeciwko jego obecności podpisaną przez większość tamtejszych meczetów i organizacji.

Opracowała: Monika Szadkowska   Źródło: Telegraph

Fot. Flickr

Related Posts